Naprawy i renowacja tapicerki

Drobne ubytki tapicerki mogą mieć różne pochodzenie, jednak zazwyczaj mamy do czynienia z dziurami spowodowanymi żarem z papierosów. Chociaż są to niewielkie uszkodzenia, rzucają się w oczy i mają bardzo negatywny wpływ na wygląd wnętrza samochodu, jednocześnie obniżając jego wartość rynkową. Do tej pory jedynym rozwiązaniem było wymienienie uszkodzonego elementu w autoryzowanym serwisie bądź w zakładzie tapicerskim. Są to jednak metody czasochłonne, a przede wszystkim - kosztowne. Właśnie dlatego znakomitą alternatywą jest technologia Smart Repair, którą stosujemy w serwisie Auto Od Nowa w Warszawie.

Naprawa przy wykorzystaniu tej metody bazuje na umiejętnym zatuszowaniu ubytku. Wypalenie, po uprzednim oczyszczeniu oraz odpowiednim zabezpieczeniu przed powiększeniem, jest wypełniane przy wykorzystaniu specjalnego włókna. Z szerokiego wachlarza kolorów dobierane są włókna, które w największym stopniu odpowiadają oryginalnej barwie materiału. Dzięki skomplikowanemu procesowi aplikacji oraz utrwalania możemy sprawić, że uszkodzenie stanie się niewidoczne, nawet przy dużym zbliżeniu. Kiedy na powłoce widnieje wzór, istnieje możliwość jego odtworzenia. Umożliwia to przywrócenie niemal fabrycznej estetyki i wyglądu materiału. Ta metoda pozwala na usunięcie uszkodzenia tapicerki z weluru, alcantary czy innego materiału.

Z pewnością smart repair jest rozwiązaniem zdobywającym coraz większą popularność, głównie ze względu na swoją skuteczność, a także niewielkie koszty wykonania. Dodatkowo umożliwia sprawne dopasowanie materiału, kolorystyki i wzoru do tapicerki. Poniżej znajdą Państwo szereg korzyści płynących ze stosowania tej metody.

Zalety:

  • Brak konieczności demontażu elementów wyposażenia.
  • Niski koszt naprawy.
  • Krótki czas naprawy.
  • Idealnie może być wykorzystana podczas przygotowywania aut do sprzedaży.
  • Idealne dopasowanie koloru.
  • Usługa może być wykonywana mobilnie (u klienta).