Taking too long? Close loading screen.

Korekta lakieru przywróci blask Twojemu samochodowi

Renowacja lakieru

Deszcz, śnieg, słońce, sól, owady, pyłki i ptasie odchody to tylko namiastka codzienności, z którą dosłownie styka się lakier Twojego samochodu. Do tego doliczmy jeszcze ślady po szczotce do mycia oraz używanie niewłaściwych środków czyszczących i tysiące mikrozarysowań gotowe.

W takich warunkach nietrudno o utratę blasku i zmatowienie lakieru, które są naturalną koleją rzeczy w użytkowaniu auta. Na szczęście nie jest to proces nieodwracalny – z pomocą przychodzi korekta lakieru. Mówimy o zabiegu detailingowym, dzięki któremu rysy i zmatowienia znikają z powierzchni karoserii.

Nasze najnowsze dokonania

Naprawa reflektorów

Porysowane, zmatowione i pożółkłe lampy nie stanowią juz problemu. Najnowsze rozwiązania stosowane w Auto Od Nowa pozwalają przywrócić jasność soczewek nawet w kilkunastoletnich samochodach.

Odnowa lakieru

Renowacja i korekta lakieru w naszym salonie polega na odpowiedniej obróbce lakieru. W procesie usuwania zarysowań i nabłyszczania karoserii używamy najnowszych technik i sprawdzonych środków.

Renowacja tapicerki

Renowacja tapicerki samochodowej polega na doborze profesjonalnych metod, które umożliwiają usunięcie pęknięć, przetarć, plam i innych uszkodzeń foteli samochodowych.

Korekta lakieru krok po kroku

Dobór metody

Choć korekta lakieru jest procesem czasochłonnym i bardzo szczegółowym, pozwala przywrócić lakierowi perfekcyjny wygląd. Dzięki precyzyjnej i starannej pracy możliwe jest usunięcie mikrozarysowań, smug, zmatowień i większych rys. Pierwszym etapem korekty lakieru jest dokładne umycie samochodu z piachu i brudu. W tym celu używa się miękkiej gąbki i specjalnego szamponu. Jeśli na samochodzie zostały ślady asfaltu, smoły czy innych zabrudzeń, używa się specjalistycznych preparatów chemicznych lub gąbki do glinkowania. Gdy auto jest już czyste, należy okleić lampy, listwy, klamki, uszczelki oraz inne elementy, których nie chcemy zabrudzić. Na tym etapie dokonywane są również dokładne oględziny samochodu uwzględniające grubość lakieru i stan jego uszkodzenia.

Staranność wykonania

Polerowanie wymaga precyzji, doświadczenia i skupienia fachowca oraz dobrania odpowiedniej polerki i specjalistycznych past. Czasem zabieg zajmuje nawet kilkadziesiąt godzin, ale efektem jest lśniąca powierzchnia lakieru, w którym można przeglądać się niczym w lustrze.

Trwałość efektu

Ważnym aspektem renowacji lakieru jest analiza głębokości otarć, wżerów i rys na powłoce lakierniczej, która pozwala ograniczyć ingerencję w lakier do niezbędnego minimum. Po korekcie lakieru w serwisie Auto Od Nowa samochód wygląda perfekcyjnie. Lakier jest nasycony głębią koloru. Polerowanie nadaje połysk, dzięki czemu auto wygląda jak nowe. W celu zabezpieczenia lakieru stosujemy powłoki ochronne, które utrzymują efekt na dłużej.

Korzystamy z marek...

wurth-logo
3m-logo
zen-logo
hbc-logo

Często wykorzystujemy...

Powłoka Hydrofilowa CS-1

Powłoka hydrofilowa sprawia, że krople wody swobodnie spływają po powierzchni. Może być stosowana na lakierze, felgach, chromie lub elementach plastikowych.

Blackfire Midnight Sun

Bezpieczny dla każdego lakieru ręcznie produkowany wosk przeznaczony do tworzenia maksymalnego połysku i długotrwałej ochrony na elementach lakierowanych.

ECHELON Zen-Xero

ECHELON Zen-Xero zapewnia nano hybrydową warstwę (efekt „mokrego lakieru”), dzięki czemu elementy lakierowane uzyskują wysoce błyszczący wygląd.

Jak przebiega przyjęcie samochodu do naprawy?

1

Zgłoszenie usterki

Jeśli potrzebujesz usługi serwisowej lub blacharsko-lakierniczej skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego. Zapewniamy pomoc drogową i samochody zastępcze dla napraw w ramach polisy OC i AC.

2

Naprawa usterki

Dokonujemy wstępnych oględzin samochodu i kalkulacji kosztów naprawy. Chcemy poświęcić uwagę każdemu elementowi wymagającemu kontroli. Jeśli szkoda jest likwidowana z OC sprawcy lub AC właściciela pojazdu, pomagamy przy likwidacji szkody.

3

Odbiór samochodu

Samochód oddajemy w ręce właściciela w pierwszym wolnym terminie. Dziękujemy za współpracę oraz zaufanie.

Częste pytania

 • Jaki pakiet renowacji lakieru wybrać?

  Renowacja lakieru może składać się z kliku wariantów i usuwać 30 %, 60 % lub 98% uszkodzeń powłoki lakierniczej. Korekta jedno lub wieloetapowa jest uzależniona od stanu karoserii. Pełna odnowa lakieru gwarantuje:

  • niwelację głębokich zanieczyszczeń lakieru ze smoły, pyłu drogowego, soków z drzew;
  • uzupełnianie ubytków w lakierze np. odprysków;
  • niwelację lub redukcję rys, zmatowień i wżerów;
  • usunięcie wad lakierniczych, np.:mory;
  • usunięcie śladów błędnie przeprowadzonej polerki;
  • uzyskanie lustrzanej powierzchni lakieru i intensywności koloru.
Call Now Button