Taking too long? Close loading screen.

Rysy na lakierze – czy można usunąć bez lakierowania samochodu?

Usuwanie rys

Wszystkie samochody podczas codziennej eksploatacji ulegają uszkodzeniom. Dotyczy to przede wszystkim powłoki lakierniczej, która narażona jest na negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych, dewastację, stłuczki parkingowe lub mycie pojazdu przy zastosowaniu zbyt agresywnych środków.

Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby usuwające zarówno płytkie, jak i głębokie zarysowania. Usuwanie rys najlepiej przeprowadzić przy pomocy nowoczesnej techniki bez konieczności ponownego nakładania lakieru. System HBC umożliwia wyretuszowanie oraz miejscową naprawę odprysków i zarysowań przy zastosowaniu różnych metod w zależności od stopnia i typu uszkodzenia.

Nasze najnowsze dokonania

Naprawa reflektorów

Porysowane, zmatowione i pożółkłe lampy nie stanowią juz problemu. Najnowsze rozwiązania stosowane w Auto Od Nowa pozwalają przywrócić jasność soczewek nawet w kilkunastoletnich samochodach.

Odnowa lakieru

Renowacja i korekta lakieru w naszym salonie polega na odpowiedniej obróbce lakieru. W procesie usuwania zarysowań i nabłyszczania karoserii używamy najnowszych technik i sprawdzonych środków.

Renowacja tapicerki

Renowacja tapicerki samochodowej polega na doborze profesjonalnych metod, które umożliwiają usunięcie pęknięć, przetarć, plam i innych uszkodzeń foteli samochodowych.

Na co zwrócić uwagę przy usuwaniu otarć na lakierze?

Dobór metody

Usuwanie rys z lakieru za pomocą nowoczesnej technologii SPOT z wykorzystaniem systemów HBC daje możliwość naprawy niewielkich otarć bez konieczności lakierowania całego elementu. Ograniczenie powierzchni pozwala na zachowanie jak największej ilości oryginalnego lakieru, zniwelowanie różnic w kolorze oraz uzyskanie niezwykle satysfakcjonującego efektu. Zastosowanie technologii SPOT to także skrócenie czasu potrzebnego na naprawę blacharsko-lakierniczą oraz ograniczenie kosztów.

Staranność wykonania

Usuwanie rys z lakieru nie musi stanowić dla właściciela samochodu poważnego problemu. Warto skorzystać z pomocy serwisu AUTO OD NOWA, który w szybki, profesjonalny i w pełni skuteczny sposób przywróci idealny wygląd karoserii.

Trwałość efektu

Podstawową cechą lakierowania SPOT jest zminimalizowanie miejsca naprawy do powierzchni nieco tylko większej od samego uszkodzenia. Dzięki temu na większości elementu zachowany jest oryginalny lakier. Precyzyjny dobór koloru oraz techniki łączenia fabrycznej i nowej warstwy lakieru pozwalają uniknąć różnic w kolorze naprawianego elementu. Przy tradycyjnej metodzie konieczne może być cieniowanie elementów sąsiadujących, aby zniwelować niedopasowanie koloru. Zwiększa to zakres prac oraz ich koszt.

Korzystamy z marek...

wurth-logo
3m-logo
zen-logo
hbc-logo

Często wykorzystujemy...

Powłoka Hydrofilowa CS-1

Powłoka hydrofilowa sprawia, że krople wody swobodnie spływają po powierzchni. Może być stosowana na lakierze, felgach, chromie lub elementach plastikowych.

Blackfire Midnight Sun

Bezpieczny dla każdego lakieru ręcznie produkowany wosk przeznaczony do tworzenia maksymalnego połysku i długotrwałej ochrony na elementach lakierowanych.

ECHELON Zen-Xero

ECHELON Zen-Xero zapewnia nano hybrydową warstwę (efekt „mokrego lakieru”), dzięki czemu elementy lakierowane uzyskują wysoce błyszczący wygląd.

Jak przebiega przyjęcie samochodu do naprawy?

1

Zgłoszenie usterki

Jeśli potrzebujesz usługi serwisowej lub blacharsko-lakierniczej skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego. Zapewniamy pomoc drogową i samochody zastępcze dla napraw w ramach polisy OC i AC.

2

Naprawa usterki

Dokonujemy wstępnych oględzin samochodu i kalkulacji kosztów naprawy. Chcemy poświęcić uwagę każdemu elementowi wymagającemu kontroli. Jeśli szkoda jest likwidowana z OC sprawcy lub AC właściciela pojazdu, pomagamy przy likwidacji szkody.

3

Odbiór samochodu

Samochód oddajemy w ręce właściciela w pierwszym wolnym terminie. Dziękujemy za współpracę oraz zaufanie.

Częste pytania

  • Na czym polega technologia SPOT?

    W technologii SPOT z wykorzystaniem systemów HBC zastosowane zostały pigmenty PPG Auto Refinish. Cały proces technologiczny opiera się na idei, iż każdą kwalifikującą się do tej technologii naprawę możemy skutecznie zrealizować z pominięciem konieczności lakierowania całego elementu.

  • Jakie elementy można naprawić przy zastosowaniu technologii SPOT?

    Metoda ta idealnie nadaje się do usuwania szkód parkingowych czy niewielkich otarć, które najczęściej dotyczą zderzaków, spojlerów i błotników. Metodą lakierowania SPOT usuwamy także: uszkodzenia lakierowanych ozdobnych listew bocznych, obudów lusterek, uszkodzenia rantów drzwi czy zarysowania felg aluminiowych.

Call Now Button