Taking too long? Close loading screen.

Niewidzialna wycieraczka, czyli hydrofobizacja szyb

Powłoki ochronne na szyby

Prowadzenie samochodu w deszczu jest utrudnione głównie ze względu na bardziej ograniczoną widoczność. Kiedy powierzchnia przedniej szyby jest pokryta nierównościami, krople deszczu nie mogą po niej swobodnie spływać. Efektem tego jest pogorszenie widoczności i tym samym zmniejszenie bezpieczeństwa podróży.

Hydrofobizacja to proces nałożenia na szyby samochodowe preparatu wykorzystującego technologię nanocząsteczek. Dzięki niej wszelkie nierówności znajdujące się na powierzchni szyby zostają wyrównane.

Nasze najnowsze dokonania

Naprawa reflektorów

Porysowane, zmatowione i pożółkłe lampy nie stanowią juz problemu. Najnowsze rozwiązania stosowane w Auto Od Nowa pozwalają przywrócić jasność soczewek nawet w kilkunastoletnich samochodach.

Odnowa lakieru

Renowacja i korekta lakieru w naszym salonie polega na odpowiedniej obróbce lakieru. W procesie usuwania zarysowań i nabłyszczania karoserii używamy najnowszych technik i sprawdzonych środków.

Renowacja tapicerki

Renowacja tapicerki samochodowej polega na doborze profesjonalnych metod, które umożliwiają usunięcie pęknięć, przetarć, plam i innych uszkodzeń foteli samochodowych.

Na co zwrócić uwagę zabezpieczając szyby samochodowe powłoką ochronną?

Dobór metody

Preparat używany w Auto od Nowa tworzy niewidzialną wycieraczkę, kóra zdecydowanie podnosi bezpieczeństwo podróży – umożliwia szybsze dostrzeżenie przeszkody na drodze, przez co skraca czas reakcji kierowcy. Najlepsze efekty uzyskuje się przy prędkościach ponad 70 km/h – wtedy to pęd powietrza niemal natychmiast zdmuchuje krople deszczu, czyniąc szybę całkowicie przejrzystą. Przy prędkości ok. 90 – 100 km/h niewidzialna wycieraczka pozwala na niemal całkowite zrezygnowanie z pomocy tradycyjnych wycieraczek, gdyż krople deszczu błyskawicznie zmywane są z powierzchni.

Staranność wykonania

Skuteczność: Dzięki hydrofobizacji powierzchnia szyby jest całkowicie pozbawiona nierówności, a przyczepność wody staje się mocno ograniczona.

Bezpieczeństwo: Niewidzialna wycieraczka zdecydowanie podnosi bezpieczeństwo podróży – umożliwia szybsze dostrzeżenie przeszkody na drodze, przez co skraca czas reakcji kierowcy.

Trwałość efektu

Trwałość: Pokrywa hydrofobizacyjna jest aktywna przez około 24 miesiące.

Korzystamy z marek...

wurth-logo
3m-logo
zen-logo
hbc-logo

Często wykorzystujemy...

Powłoka Hydrofilowa CS-1

Powłoka hydrofilowa sprawia, że krople wody swobodnie spływają po powierzchni. Może być stosowana na lakierze, felgach, chromie lub elementach plastikowych.

Blackfire Midnight Sun

Bezpieczny dla każdego lakieru ręcznie produkowany wosk przeznaczony do tworzenia maksymalnego połysku i długotrwałej ochrony na elementach lakierowanych.

ECHELON Zen-Xero

ECHELON Zen-Xero zapewnia nano hybrydową warstwę (efekt „mokrego lakieru”), dzięki czemu elementy lakierowane uzyskują wysoce błyszczący wygląd.

Jak przebiega przyjęcie samochodu do naprawy?

1

Zgłoszenie usterki

Jeśli potrzebujesz usługi serwisowej lub blacharsko-lakierniczej skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego. Zapewniamy pomoc drogową i samochody zastępcze dla napraw w ramach polisy OC i AC.

2

Naprawa usterki

Dokonujemy wstępnych oględzin samochodu i kalkulacji kosztów naprawy. Chcemy poświęcić uwagę każdemu elementowi wymagającemu kontroli. Jeśli szkoda jest likwidowana z OC sprawcy lub AC właściciela pojazdu, pomagamy przy likwidacji szkody.

3

Odbiór samochodu

Samochód oddajemy w ręce właściciela w pierwszym wolnym terminie. Dziękujemy za współpracę oraz zaufanie.

Częste pytania

  • Hydrofobizacja szyb - czy to działa?

    Poddane hydrofobizacji szyby zyskują powłokę, dzięki której, aż o 70 procent zmniejsza się przyczepność cząstek brudu, w efekcie czego kierowca zyskuje lepszą widoczność na drodze.

Call Now Button