Taking too long? Close loading screen.

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania

Zalety usuwania wgnieceń w Auto Od Nowa

Niewielkie wgniecenia, powstałe np. po gradobiciu, a także rozległe wgniecenia, które nie spowodowały uszkodzenia lakieru, można usunąć bez konieczności szpachlowania i lakierowania dzięki nowoczesnej metodzie PDR.

Przy użyciu metalowych dźwigni, zniekształcenie jest wypychane od środka, czyli od wewnątrz elementu. Metoda ta wymaga precyzji, a przede wszystkim doświadczenia, ponieważ bardzo łatwo może dojść do uszkodzenia lakieru. Drugą metodą naprawy wgnieceń jest tak zwany pulling, czyli ciągnięcie. Polega on na wyciąganiu elementu z uszkodzeniem na zewnątrz, za pomocą specjalnych, przyklejonych uchwytów.

Nasze najnowsze dokonania

Naprawa reflektorów

Porysowane, zmatowione i pożółkłe lampy nie stanowią juz problemu. Najnowsze rozwiązania stosowane w Auto Od Nowa pozwalają przywrócić jasność soczewek nawet w kilkunastoletnich samochodach.

Odnowa lakieru

Renowacja i korekta lakieru w naszym salonie polega na odpowiedniej obróbce lakieru. W procesie usuwania zarysowań i nabłyszczania karoserii używamy najnowszych technik i sprawdzonych środków.

Renowacja tapicerki

Renowacja tapicerki samochodowej polega na doborze profesjonalnych metod, które umożliwiają usunięcie pęknięć, przetarć, plam i innych uszkodzeń foteli samochodowych.

Na co zwrócić uwagę przy usuwaniu wgnieceń?

Dobór metody

Lakierowanie i szpachlowanie samochodu obniżają jego wartość sprzedażową. Usuwanie wgnieceń nowoczesnymi metodami nie niesie za sobą konieczności ponownego lakierowania naprawianego elementu. Jest to w pełni bezinwazyjne rozwiązanie, które pozwala wyprostować blachę bez śladów ingerencji w lakier.

Staranność wykonania

Usuwanie wgniotek jest szybką metodą, ponieważ nie wymaga demontażu elementów karoserii i ich ponownego montażu. Potrzebna jest tutaj jedynie ręka doświadczonego fachowca, a tak się składa, że takich nie brakuje w Auto od nowa.

Końcowy efekt

Z pewnością warto zdecydować się na skorzystanie z nowoczesnych metod usuwania wgnieceń. Jesteśmy przekonani, że liczne korzyści płynące z wykorzystania metalowych dźwigni czy pullingu, stanowią najlepszy argument dla kierowców, którzy chcieliby zadbać o odpowiedni wygląd karoserii swojego samochodu. Usuwanie wgnieceń poprzez ich wypychanie jest o wiele tańsze niż klasyczne szpachlowanie i malowanie, które pociągają konieczność demontażu i montażu uszkodzonych elementów, dobrania do nich lakieru, całego procesu jego nanoszenia i schnięcia.

Korzystamy z marek...

wurth-logo
3m-logo
zen-logo
hbc-logo

Często wykorzystujemy...

Powłoka Hydrofilowa CS-1

Powłoka hydrofilowa sprawia, że krople wody swobodnie spływają po powierzchni. Może być stosowana na lakierze, felgach, chromie lub elementach plastikowych.

Blackfire Midnight Sun

Bezpieczny dla każdego lakieru ręcznie produkowany wosk przeznaczony do tworzenia maksymalnego połysku i długotrwałej ochrony na elementach lakierowanych.

ECHELON Zen-Xero

ECHELON Zen-Xero zapewnia nano hybrydową warstwę (efekt „mokrego lakieru”), dzięki czemu elementy lakierowane uzyskują wysoce błyszczący wygląd.

Jak przebiega przyjęcie samochodu do naprawy?

1

Zgłoszenie usterki

Jeśli potrzebujesz usługi serwisowej lub blacharsko-lakierniczej skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego. Zapewniamy pomoc drogową i samochody zastępcze dla napraw w ramach polisy OC i AC.

2

Naprawa usterki

Dokonujemy wstępnych oględzin samochodu i kalkulacji kosztów naprawy. Chcemy poświęcić uwagę każdemu elementowi wymagającemu kontroli. Jeśli szkoda jest likwidowana z OC sprawcy lub AC właściciela pojazdu, pomagamy przy likwidacji szkody.

3

Odbiór samochodu

Samochód oddajemy w ręce właściciela w pierwszym wolnym terminie. Dziękujemy za współpracę oraz zaufanie.

Częste pytania

 • Jakie są zalety użycia metalowych dźwigni i metody pullingu?

  Główne zalety wykorzystania metalowych dźwigni, którymi zniekształcenie jest delikatnie wypychane od wewnątrz przez różnego rodzaju otwory inspekcyjne i technologiczne oraz szczeliny czy metody pullingu polegającej na wyciąganiu plastikowych adapterów przyklejonych do karoserii to:

  • Brak konieczności szpachlowania i lakierowania.
  • Brak konieczności demontażu elementów.
  • Krótszy czas naprawy.
  • Idealnie może być wykorzystana podczas przygotowywania aut do sprzedaży.
  • Jest alternatywą do kosztownych i czasochłonnych metod tradycyjnych usuwania małych szkód komunikacyjnych.
Call Now Button