Taking too long? Close loading screen.
usuwanie rys

Wypadek drogowy, a następnie likwidacja szkody – od czego zacząć?

Likwidacja szkód komunikacyjnych

Stłuczki, kolizje i wypadki samochodowe zdarzają się nawet najlepszym kierowcom, dlatego powinni być oni na nie przygotowani i wiedzieć, jak zachować się w ich obliczu. Choć taka sytuacja jest stresująca dla obydwu jej uczestników, powstrzymanie się od wzajemnego osądzania i skupienie na formalnościach, od których się nie ucieknie, pozwalają szybciej wrócić do domu i przyśpieszają proces likwidacji szkody.

W firmie AUTO OD NOWA dokonujemy naprawy samochodu z OC sprawcy lub AC i pośredniczymy w całym procesie likwidacji szkody.

Nasze najnowsze dokonania

Naprawa reflektorów

Porysowane, zmatowione i pożółkłe lampy nie stanowią juz problemu. Najnowsze rozwiązania stosowane w Auto Od Nowa pozwalają przywrócić jasność soczewek nawet w kilkunastoletnich samochodach.

Odnowa lakieru

Renowacja i korekta lakieru w naszym salonie polega na odpowiedniej obróbce lakieru. W procesie usuwania zarysowań i nabłyszczania karoserii używamy najnowszych technik i sprawdzonych środków.

Renowacja tapicerki

Renowacja tapicerki samochodowej polega na doborze profesjonalnych metod, które umożliwiają usunięcie pęknięć, przetarć, plam i innych uszkodzeń foteli samochodowych.

Likwidacja szkód komunikacyjnych krok po kroku

Dokumentacja fotograficzna

By szybko otrzymać odszkodowanie, trzeba wiedzieć, jak działać na miejscu wypadku. Warto również zrobić zdjęcia zaraz po opuszczeniu samochodu, bowiem będą pomocne w następnych etapach likwidacji szkody oraz przygotowaniu szczegółowej dokumentacji.

Oświadczenie

Gdy miejsce zdarzenia zostanie zabezpieczone, a jego uczestnicy nie potrzebują pomocy, mogą przejść do sporządzenia dokumentacji, która powinna zawierać dane ich samych (imiona, nazwiska, numery PESEL, nr prawa jazdy) i pojazdów, którymi kierowali (numer rejestracyjny, dane właściciela, numer polisy i nazwa ubezpieczyciela pojazdu sprawcy) oraz opis zdarzenia z dokładnym określeniem jego miejsca i czasu.

Zgłoszenie szkody

Kolejnym etapem likwidacji szkody jest jej telefoniczne zgłoszenie, odbywa się to poprzez kontakt z numerem wskazanym w polisie lub poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza ze strony ubezpieczyciela, pozwala to na otrzymanie numeru, który będzie niezbędny w kolejnych etapach.

Drugą opcją jest zgłoszenie się bezpośrednio do firmy likwidującej szkody komunikacyjne z OC sprawcy. Przykładem może być tutaj AUTO OD NOWA, w której pracują specjaliści obsługujący cały proces i jednocześnie wspierający poszkodowanego.

Korzystamy z marek...

wurth-logo
3m-logo
zen-logo
hbc-logo

Często wykorzystujemy...

Powłoka Hydrofilowa CS-1

Powłoka hydrofilowa sprawia, że krople wody swobodnie spływają po powierzchni. Może być stosowana na lakierze, felgach, chromie lub elementach plastikowych.

Blackfire Midnight Sun

Bezpieczny dla każdego lakieru ręcznie produkowany wosk przeznaczony do tworzenia maksymalnego połysku i długotrwałej ochrony na elementach lakierowanych.

ECHELON Zen-Xero

ECHELON Zen-Xero zapewnia nano hybrydową warstwę (efekt „mokrego lakieru”), dzięki czemu elementy lakierowane uzyskują wysoce błyszczący wygląd.

Jak przebiega przyjęcie samochodu do naprawy?

1

Zgłoszenie usterki

Jeśli potrzebujesz usługi serwisowej lub blacharsko-lakierniczej skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego. Zapewniamy pomoc drogową i samochody zastępcze dla napraw w ramach polisy OC i AC.

2

Naprawa usterki

Dokonujemy wstępnych oględzin samochodu i kalkulacji kosztów naprawy. Chcemy poświęcić uwagę każdemu elementowi wymagającemu kontroli. Jeśli szkoda jest likwidowana z OC sprawcy lub AC właściciela pojazdu, pomagamy przy likwidacji szkody.

3

Odbiór samochodu

Samochód oddajemy w ręce właściciela w pierwszym wolnym terminie. Dziękujemy za współpracę oraz zaufanie.

Częste pytania

  • Naprawa auta po wypadku - jak pomaga serwis Auto Od Nowa?

    Większość szkód powstałych w wyniku wypadków komunikacyjnych wymaga konsultacji z rzeczoznawcą, który oceni skalę uszkodzeń i sporządzi dokumentację będącą podstawą do przyznania odszkodowania. Później zostaje już tylko ustalenie formy rozliczenia oraz likwidacja szkody w serwisie blacharsko-lakierniczym. Serwis AUTO OD NOWA pośredniczy w całym procesie likwidacji szkody i dokonując oględzin samochodu, przejmuje na siebie kontakt z rzeczoznawcą. Korzyścią wynikającą z przeprowadzenia oględzin samochodu w serwisie jest fakt, że bardzo często w celu prawidłowej i kompletnej wyceny szkody po kolizji, dokonujemy demontażu niezbędnych elementów. Naprawa powypadkowa samochodu trwa zwykle kilka dni. W firmie AUTO OD NOWA mogą Państwo skorzystać z samochodu zastępczego na cały okres trwania naprawy.

Call Now Button