Taking too long? Close loading screen.

Wymiana filtrów – kiedy i jak ją przeprowadzić?

Filtry samochodowe

Filtry są podstawowym elementem auta. Zapewniają sprawne działanie kilku układów. Jednak jako elementy wymienne zużywają się.

Filtrów w aucie jest wiele, jednak to 4 z nich trzeba wymieniać regularnie. Są to filtr oleju, powietrza, paliwa i kabinowy. Każdy z nich spełnia inną funkcję.

Nasze najnowsze dokonania

Naprawa reflektorów

Porysowane, zmatowione i pożółkłe lampy nie stanowią juz problemu. Najnowsze rozwiązania stosowane w Auto Od Nowa pozwalają przywrócić jasność soczewek nawet w kilkunastoletnich samochodach.

Odnowa lakieru

Renowacja i korekta lakieru w naszym salonie polega na odpowiedniej obróbce lakieru. W procesie usuwania zarysowań i nabłyszczania karoserii używamy najnowszych technik i sprawdzonych środków.

Renowacja tapicerki

Renowacja tapicerki samochodowej polega na doborze profesjonalnych metod, które umożliwiają usunięcie pęknięć, przetarć, plam i innych uszkodzeń foteli samochodowych.

Na co zwracać uwagę w czasie zakupu i wymiany filtrów?

Dobór metody

Filtry muszą być dobierane według określonego klucza. Każdy model auta ma inną strukturę, przez co kształt filtrów również się między sobą różni.

Staranność wykonania

Nowe filtry gwarantują najwyższą wydajność, jednakże ich montaż również jest kluczowy. To zadanie najlepiej powierzyć specjalistom, którzy sprawnie wymienia elementy eksploatacyjne.

Trwałość efektu

Dobrze zamontowane filtry powinny sprawnie spełniać swoją funkcję przez kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. W naszej firmie przykładamy wiele uwagi do ich instalacji, stąd układy aut działają sprawnie, co przekłada się na zadowolenie klienta.

Korzystamy z marek...

wurth-logo
3m-logo
zen-logo
hbc-logo

Często wykorzystujemy...

Powłoka Hydrofilowa CS-1

Powłoka hydrofilowa sprawia, że krople wody swobodnie spływają po powierzchni. Może być stosowana na lakierze, felgach, chromie lub elementach plastikowych.

Blackfire Midnight Sun

Bezpieczny dla każdego lakieru ręcznie produkowany wosk przeznaczony do tworzenia maksymalnego połysku i długotrwałej ochrony na elementach lakierowanych.

ECHELON Zen-Xero

ECHELON Zen-Xero zapewnia nano hybrydową warstwę (efekt „mokrego lakieru”), dzięki czemu elementy lakierowane uzyskują wysoce błyszczący wygląd.

Jak przebiega przyjęcie samochodu do naprawy?

1

Zgłoszenie usterki

Jeśli potrzebujesz usługi serwisowej lub blacharsko-lakierniczej skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego. Zapewniamy pomoc drogową i samochody zastępcze dla napraw w ramach polisy OC i AC.

2

Naprawa usterki

Dokonujemy wstępnych oględzin samochodu i kalkulacji kosztów naprawy. Chcemy poświęcić uwagę każdemu elementowi wymagającemu kontroli. Jeśli szkoda jest likwidowana z OC sprawcy lub AC właściciela pojazdu, pomagamy przy likwidacji szkody.

3

Odbiór samochodu

Samochód oddajemy w ręce właściciela w pierwszym wolnym terminie. Dziękujemy za współpracę oraz zaufanie.

Częste pytania

 • Jaką funkcję pełnią filtry w samochodzie?

  • Filtr oleju – zatrzymuje zanieczyszczenia znajdujące się w oleju silnikowym, chronią silnik przed awarią. Należy go wymieniać raz do roku lub po przejechaniu 10 000 – 20 000 kilometrów;
  • Filtr powietrza – chroni silnik przed przedostawaniem się do jego wnętrza zanieczyszczeń (kurzu, brudu). Należy go wymieniać raz do roku lub po przejechaniu 10 000 – 20 000 kilometrów.
  • Filtr paliwa – jego zadaniem jest oczyszczanie paliwa. Ten należy wymieniać w zależności od zaleceń producenta (15 000 – 50 000 kilometrów);
  • Filtr kabinowy – zatrzymywanie zanieczyszczeń dostających się do kabiny auta. Należy go wymieniać raz w roku lub po przejechaniu 15 000 kilometrów.
 • Jak wymieniać filtry?

  Najlepiej udać się do specjalisty, który szybko i profesjonalnie wymieni zużyte filtry. Zapytaj o szczegóły, skontaktuj się z nami!

Call Now Button