Taking too long? Close loading screen.

Wymiana klocków samochodowych – kiedy i jak ją przeprowadzić?

Serwis hamulców

Wymiana klocków hamulcowych w samochodzie powinna być przeprowadzana regularnie. Bez tego, układ jest mniej wydajny, co przekłada się na bezpieczeństwo jazdy.

Układ hamulcowy gwarantuje bezpieczną jazdę, jednakże obarczony jest dużymi przeciążeniami. Każde hamowanie powoduje ścieranie klocków, które co jakiś czas należy wymieniać.

Nasze najnowsze dokonania

Naprawa reflektorów

Porysowane, zmatowione i pożółkłe lampy nie stanowią juz problemu. Najnowsze rozwiązania stosowane w Auto Od Nowa pozwalają przywrócić jasność soczewek nawet w kilkunastoletnich samochodach.

Odnowa lakieru

Renowacja i korekta lakieru w naszym salonie polega na odpowiedniej obróbce lakieru. W procesie usuwania zarysowań i nabłyszczania karoserii używamy najnowszych technik i sprawdzonych środków.

Renowacja tapicerki

Renowacja tapicerki samochodowej polega na doborze profesjonalnych metod, które umożliwiają usunięcie pęknięć, przetarć, plam i innych uszkodzeń foteli samochodowych.

Na co zwracać uwagę w czasie zakupu i wymiany klocków?

Dobór metody

Klocki hamulcowe należy dobierać odpowiednio do danego modelu auta. Różnice w ich budowie są kluczowe w tej kwestii, a dobór nieodpowiedniego rodzaju uniemożliwi ich montaż i naprawę układu hamowania.

Staranność wykonania

Nie tylko klocki, ale i sam montaż powinien być przeprowadzony według starannie określonych reguł. Nieodpowiednie dopasowanie klocków lub ich błędne ustawienie może przełożyć się na mniejszą wydajność układu hamowania.

Trwałość efektu

Dobrze zamontowane klocki powinny zapewniać 100% wydajność układu hamowania nawet przez kilkadziesiąt tysięcy kolejno przejechanych kilometrów, zatem wybór sprawdzonego fachowca jest tutaj kluczowy.

Korzystamy z marek...

wurth-logo
3m-logo
zen-logo
hbc-logo

Często wykorzystujemy...

Powłoka Hydrofilowa CS-1

Powłoka hydrofilowa sprawia, że krople wody swobodnie spływają po powierzchni. Może być stosowana na lakierze, felgach, chromie lub elementach plastikowych.

Blackfire Midnight Sun

Bezpieczny dla każdego lakieru ręcznie produkowany wosk przeznaczony do tworzenia maksymalnego połysku i długotrwałej ochrony na elementach lakierowanych.

ECHELON Zen-Xero

ECHELON Zen-Xero zapewnia nano hybrydową warstwę (efekt „mokrego lakieru”), dzięki czemu elementy lakierowane uzyskują wysoce błyszczący wygląd.

Jak przebiega przyjęcie samochodu do naprawy?

1

Zgłoszenie usterki

Jeśli potrzebujesz usługi serwisowej lub blacharsko-lakierniczej skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego. Zapewniamy pomoc drogową i samochody zastępcze dla napraw w ramach polisy OC i AC.

2

Naprawa usterki

Dokonujemy wstępnych oględzin samochodu i kalkulacji kosztów naprawy. Chcemy poświęcić uwagę każdemu elementowi wymagającemu kontroli. Jeśli szkoda jest likwidowana z OC sprawcy lub AC właściciela pojazdu, pomagamy przy likwidacji szkody.

3

Odbiór samochodu

Samochód oddajemy w ręce właściciela w pierwszym wolnym terminie. Dziękujemy za współpracę oraz zaufanie.

Częste pytania

  • Kiedy wymieniać klocki?

    • Te wyposażone w specjalne blaszki należy wymienić, jeśli w czasie hamowania wydają charakterystyczny dźwięk;
    • Zwyczajne klocki (bez blaszek) wymieniać wtedy, gdy piszczą w czasie hamowania;
    • Kiedy osiągną grubość minimalną 1,5 mm
  • Jak wymieniać klocki?

    Najlepiej udać się do specjalisty, który szybko i profesjonalnie wymieni zużyte klocki. Zapytaj o szczegóły,  skontaktuj się z nami!

Call Now Button