Taking too long? Close loading screen.

Wymiana oleju silnikowego – usługa konieczna dla dobrej kondycji samochodu

Wymiana oleju

Olej silnikowy to najważniejszy z płynów eksploatacyjnych, które stosuje się w samochodach. Odpowiada on między innymi za redukcję tarcia silnika, ochronę samochodu przed korozją, a także za chłodzenie podzespołów silnika samochodowego. Dzięki regularnej wymianie oleju możliwe jest długotrwałe użytkowanie samochodu, minimalizowane jest także ryzyko wystąpienia awarii oraz ich skutków w postaci kosztownych napraw.

Nasze najnowsze dokonania

Naprawa reflektorów

Porysowane, zmatowione i pożółkłe lampy nie stanowią juz problemu. Najnowsze rozwiązania stosowane w Auto Od Nowa pozwalają przywrócić jasność soczewek nawet w kilkunastoletnich samochodach.

Odnowa lakieru

Renowacja i korekta lakieru w naszym salonie polega na odpowiedniej obróbce lakieru. W procesie usuwania zarysowań i nabłyszczania karoserii używamy najnowszych technik i sprawdzonych środków.

Renowacja tapicerki

Renowacja tapicerki samochodowej polega na doborze profesjonalnych metod, które umożliwiają usunięcie pęknięć, przetarć, plam i innych uszkodzeń foteli samochodowych.

Na co zwrócić uwagę przy wymianie oleju silnikowego?

Zalecenie producenta

To, co ile kilometrów powinna nastąpić wymiana oleju w samochodzie, a także jakiego płynu eksploatacyjnego użyć, określa producent danego modelu samochodu. Wielu producentów stosuje w samochodach specjalne wskaźniki, które obrazują przebieg pojazdu i wskazują czas następnej wymiany oleju. Częstotliwość wymiany oleju zależy także od sposobu eksploatacji auta oraz od rodzaju zasilania samochodu. Wymiana oleju silnikowego powinna również zawsze wiązać się z wymianą filtra.

Staranność wykonania

W firmie AUTO OD NOWA dysponujemy niezbędnym sprzętem i narzędziami, koniecznymi, by przeprowadzić wymianę oleju silnikowego. Korzystamy tylko i wyłącznie ze sprawdzonych i skutecznych produktów renomowanych firm. U nas możesz liczyć na profesjonalną obsługę oraz doradztwo w zakresie wymiany oleju. Zaufaj AUTO OD NOWA  i oddaj samochód w dobre ręce!

Korzystamy z marek...

wurth-logo
3m-logo
zen-logo
hbc-logo

Często wykorzystujemy...

Powłoka Hydrofilowa CS-1

Powłoka hydrofilowa sprawia, że krople wody swobodnie spływają po powierzchni. Może być stosowana na lakierze, felgach, chromie lub elementach plastikowych.

Blackfire Midnight Sun

Bezpieczny dla każdego lakieru ręcznie produkowany wosk przeznaczony do tworzenia maksymalnego połysku i długotrwałej ochrony na elementach lakierowanych.

ECHELON Zen-Xero

ECHELON Zen-Xero zapewnia nano hybrydową warstwę (efekt „mokrego lakieru”), dzięki czemu elementy lakierowane uzyskują wysoce błyszczący wygląd.

Jak przebiega przyjęcie samochodu do naprawy?

1

Zgłoszenie usterki

Jeśli potrzebujesz usługi serwisowej lub blacharsko-lakierniczej skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego. Zapewniamy pomoc drogową i samochody zastępcze dla napraw w ramach polisy OC i AC.

2

Naprawa usterki

Dokonujemy wstępnych oględzin samochodu i kalkulacji kosztów naprawy. Chcemy poświęcić uwagę każdemu elementowi wymagającemu kontroli. Jeśli szkoda jest likwidowana z OC sprawcy lub AC właściciela pojazdu, pomagamy przy likwidacji szkody.

3

Odbiór samochodu

Samochód oddajemy w ręce właściciela w pierwszym wolnym terminie. Dziękujemy za współpracę oraz zaufanie.

Częste pytania

  • Czy mogę samodzielnie wymienić olej w samochodzie?

    Samodzielna wymiana oleju silnikowego może nastręczyć wiele trudności. Rzadko kiedy kierowca dysponuje odpowiednim miejscem (garażem z kanałem) czy narzędziami, by przeprowadzić wymianę oleju bezpiecznie. Często nie ma możliwości, by bezpiecznie zutylizować stary olej, zachodzi także duże ryzyko, że kupując olej z niepewnego źródła, dostaniemy płyn eksploatacyjny wątpliwej jakości.

  • Jak często wymieniać olej w samochodzie?

    Warto przyjąć zasadę, że olej należy wymieniać raz w roku. Silnik eksploatowany stosunkowo łagodnie i z reguły na dłuższych dystansach (duże przebiegi dzienne) powinien mieć świeży olej co 15–20 tys. km.

Call Now Button